1
Biuro Przygotowywania Projektów
i Zarządzania Funduszami UE

Praca dla aktywnych

logotypy fundusze europejskie

Dla kogo?

dwie osoby podające sobie dłonieProjekt ''PRACA DLA AKTYWNYCH” kierowany jest do osób zamieszkałych w powiecie puławskim, zagrożonych zwolnieniem z pracy z przyczyn dotyczących zakładu pracy oraz zwolnionych z pracy w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu.

Grupę docelową stanowi 60 osób, w tym co najmniej 33 kobiety. Założony udział kobiet związany jest z zasadą równości szans i wynika ze zdiagnozowanej wcześniej struktury płci w badanej grupie. Minimum 40% uczestników projektu stanowić będą osoby o niskich kwalifikacjach i/lub osoby w wieku 50+. Osoby te znajdują się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy i są narażone na dyskryminację względem osób o wyższych kwalifikacjach.

 

Kiedy?

Projekt realizowany jest od 01.06.2018 r. do 30.11.2020 r.

Jak aplikować?

Rekrutacja do projektu prowadzona jest od  01.06.2018 r. do zebrania ostatniej grupy szkoleniowej. Dokumenty rekrutacyjne są dostępne w biurze projektu w Gołębiu przy ul. Polnej 22c, Sekretariat, od godz. 08:00 do 16:00 a także na stronie Dokumenty.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie powinny złożyć wszystkie wymagane dokumenty osobiście lub wysłać pocztą/kurierem na adres kontaktowy biura projektu z dopiskiem „Praca dla aktywnych”.

W skład wymaganych dokumentów rekrutacyjnych wchodzą:

  • Formularz rekrutacyjny wraz z załącznikami opatrzony własnoręcznym czytelnym podpisem we wskazanych miejscach.

  • Zaświadczenie od pracodawcy (lub świadectwo pracy) odpowiednie do statusu osoby na rynku pracy w chwili przystępowania do projektu – osoba zwolniona w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy przed przystąpieniem do projektu lub osoba zagrożona/przewidziana do zwolnienia. Zaświadczenie o zwolnieniu z przyczyn dotyczących pracodawcy może być zastąpione świadectwem pracy.

Co zyskam i czego się nauczę?

W ramach projektu każdy z uczestników będzie miał zapewnione Indywidualne Doradztwo Zawodowe. Po opracowaniu Indywidualnego Planu Działania (IPD) potrzeb i predyspozycji uczestników, osoby biorące udział w projekcie zostaną podzielone na grupy szkoleniowe:

„Instalacja Urządzeń I Systemów Energii Odnawialnej”

W programie szkolenia: pozyskiwanie i wykorzystanie energii słonecznej, pozyskiwanie i wykorzystanie energii z biomasy, pozyskiwanie i wykorzystanie energii wiatrowej, montaż instalacji  fotowoltaicznych.

„Opieka Nad Osobami Starszymi I Niepełnosprawnymi"

W programie szkolenia: podstawy psychologii, choroby wieku podeszłego i rodzaje niepełnosprawności, opieka i pielęgnacja osób starszych i niepełnosprawnych, terapia i aktywizacja osób starszych i niepełnosprawnych. Szkolenie dla osób przygotowujących się do pracy zawodowej w charakterze opiekuna, także osób opiekujących się osobami chorymi i niepełnosprawnymi w warunkach domowych.

„Dietetyka I Zdrowe Żywienie”

W programie szkolenia: podstawy nauki o żywieniu człowieka, podstawy funkcjonowania narządów organizmu człowieka, zasady racjonalnego żywienia , właściwości składników pokarmowych, stosowanie zasad racjonalnego żywienia, planowanie żywienia w profilaktyce chorób cywilizacyjnych, planowanie diety lekkostrawnej, planowanie diety odchudzającej, suplementy w diecie.

„Kosmetyka Praktyczna”

W programie szkolenia: Zasady funkcjonowania i organizacja Salonu Kosmetycznego. Pielęgnacja skóry twarzy i włosów. Zastosowanie masek kosmetycznych. Pełna diagnostyka kosmetyczna. Higieniczne oczyszczanie skóry. Preparaty kosmetyczne Kosmetyka zachowawcza, poradnictwo. Podstawowe zagadnienia masażu kosmetycznego. Zabiegi regeneracji kosmetycznej, nawilżające, odżywcze, hydromasaż. Specjalistyczne techniki aplikacji preparatów. Podstawy ziołolecznictwa w Kosmetyce. Kompleksowe planowanie, wykonywanie, łączenie zabiegów. Kosmetologia lecznicza.

Szkolenia kończą się egzaminem potwierdzonym bezterminowym certyfikatem.

Udział w szkoleniu zawodowym pozwoli podnieść kwalifikacje, zdobyć wiedzę i praktyczne umiejętności a także dostosować się do zmieniających potrzeb na rynku pracy. Po zakończeniu szkolenia odbędą się 6 miesięczne płatne staże. Projekt gwarantuje również indywidualne pośrednictwo pracy w ramach, którego każdy z uczestników otrzyma co najmniej 2 oferty pracy.

„Praca Dla Aktywnych” to: 

  • Indywidualne doradztwo zawodowe.

  • Atrakcyjne i praktyczne szkolenia potwierdzone certyfikatem, umożliwiające nabycie, podwyższenie i dostosowanie kwalifikacji do potrzeb rynku pracy.

  • Materiały szkoleniowe.

  • Catering podczas szkoleń zawodowych.

  • Płatne staże zawodowe.

  • Pośrednictwo pracy – atrakcyjne oferty pracy.